Ewangelia na 26 grudnia 2025 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 26.12.2025 (Mt 10,17-22) z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich apostołów: «Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was prowadzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was. Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony».

Komentarz do Ewangelii na 26 grudnia:

W słowach Jezusa z dzisiejszej ewangelii pobrzmiewa wyraźna przestroga. Dotyczy ona relacji z tymi, którzy nie wierzą w Boga albo pozostają wobec Niego obojętni. Chodzi o świadectwo wiary, które czasem może prowadzić do odrzucenia, a nawet prześladowania. Co w twoim życiu oznacza dawanie świadectwa wiary? Czy jesteś gotów je podjąć?

Jezus wyjaśnia, że nie trzeba bać się prześladowań. Nie jesteśmy w nich sami. Jest Ktoś, kto wspiera i umacnia – Duch Święty. To On daje odwagę, siłę i wewnętrzną moc. Spójrz na sytuacje w swoim życiu, które wydają się bez wyjścia. W jaki sposób mogą zostać uzdrowione i przemienione?

Spróbuj odpowiedzieć sobie na pytanie: czy naprawdę wierzysz w słowa Jezusa, że wytrwałość prowadzi do zbawienia? Na zakończenie podziękuj Jezusowi za dar Ducha Świętego, za Jego obecność w twoim życiu i za dobre natchnienia, które ci daje.

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *