Ewangelia na 8 stycznia 2024 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 8.01.2024 (Mk 1,14-20) z komentarzem:

Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!” Przechodząc obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał Szymona i brata Szymonowego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich Jezus: „Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi”. A natychmiast, porzuciwszy sieci, poszli za Nim. Idąc nieco dalej, ujrzał Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, którzy też byli w łodzi i naprawiali sieci. Zaraz ich powołał, a oni, zostawiwszy ojca swego, Zebedeusza, razem z najemnikami w łodzi, poszli za Nim.

Komentarz do Ewangelii na 8 stycznia:

Jezus przechodzi obok jeziora. Niech to jezioro będzie symbolem twojego życia. Życia, które bywa różne. Łatwe i przyjemne, ciężkie i trudne. Ale bez względu na to, jakie ono jest, gości w nim Jezus. Dostrzeżenie tego faktu niekoniecznie jest łatwe, ale teraz jest czas, by spróbować to uczynić…

„Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi”. Dla świeżo powołanych uczniów łowienie ryb było zajęciem, dzięki któremu zarabiali na życie, znali się na tym zajęciu i z pewnością lubili je wykonywać, choć nie zawsze było łatwo. Jezus powołuje nas również przez to, co lubimy i umiemy robić. Co to jest w twoim życiu? Jakimi twoimi darami, zainteresowaniami pragnie posłużyć się Jezus?

„I poszli za Nim”. Zaryzykowali życie. Zostawili to, dzięki czemu mogli wyżywić rodzinę. Wielkie, heroiczne zaufanie. Czy potrafisz zaufać Jezusowi na co dzień? By pójść za Jezusem, trzeba Go usłyszeć. Czy pragniesz słuchać Jezusa? Podziękuj Jezusowi za wszystkie chwile, które są dla ciebie ważne, i proś Go o łaskę wsłuchiwania się w Jego głos, w Jego wołanie i zaproszenie do pójścia drogą proponowaną przez Niego.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *