Ewangelia na 7 lutego 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 7.02.2022 wg św. Marka 6, 53-56 z komentarzem:

Gdy Jezus i uczniowie Jego się przeprawili, przypłynęli do ziemi Genezaret i przybili do brzegu.

Skoro wysiedli z łodzi, zaraz Go rozpoznano.

Ludzie biegali po całej owej okolicy i zaczęli znosić na noszach chorych tam, gdzie jak słyszeli, przebywa. I gdziekolwiek wchodził do wsi, do miast czy osad, kładli chorych na otwartych miejscach i prosili Go, żeby ci choć frędzli u Jego płaszcza mogli dotknąć. A wszyscy, którzy się Go dotknęli, odzyskiwali zdrowie.

Komentarz do Ewangelii na 7 lutego

Cuda i znaki, które towarzyszyły nauczaniu Jezusa ściągały do Niego tłumy. Ci, którzy rozpoznali Jezusa, natychmiast rozbiegali się po okolicy i przynosili na noszach chorych, prosząc, aby On ich uzdrowił. Jednym ze znaków, że jesteś blisko Jezusa, że Go poznałeś, jest troska o potrzebujących i cierpiących. W jaki sposób o nich pamiętasz?

Dotykanie frędzli u płaszcza miało ważne znaczenie religijne. Frędzle z zawiązanymi węzłami przypominały o Bożych przykazaniach i o konieczności ich wypełniania. Dotykanie ich było więc dla chorych wyznaniem wiary w nadprzyrodzoną moc Jezusa, powierzeniem się Mu i pokorną prośbą.

Słuchając ponownie tekstu Ewangelii, spróbuj znaleźć w nim swoje miejsce. Jeśli jesteś jednym z tych, którzy rozpoznali Jezusa, pomyśl o chorych, którzy potrzebują ciebie i twojej modlitwy. Przynieś ich teraz do Jezusa i poproś z wiarą, aby On ich uzdrowił. Jeśli jesteś chorym, który potrzebuje uzdrowienia, wyobraź sobie, że właśnie teraz ktoś przynosi ciebie do Jezusa i prosi, abyś się Go dotknął i aby Jezus mógł także dokonać uzdrowienia wobec ciebie. Proś o to, abyś był wrażliwy na chorych w twoim środowisku i potrafił przynosić ich do Jezusa. Twoje nosze niech będą utkane z modlitwy i wiary.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *