Ewangelia na 24 stycznia 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 24.01.2023 wg św. Marka 3, 31-35 z komentarzem:

Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać.

A tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: „Oto Twoja Matka i bracia na dworze szukają Ciebie”.

Odpowiedział im: „Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?” I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: „Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką”.

Komentarz do Ewangelii na 24 stycznia

Jezus obdarza wielką bliskością tych, którzy tak jak On pełnią wolę Ojca. W ten sposób stają się dla Niego rodziną: bratem, siostrą, matką. Ty też możesz wejść do rodziny Jezusa i stać się Jego bratem lub siostrą. Co czujesz, gdy słyszysz te słowa?

Czy pamiętasz fragment Ewangelii, w którym Jezus wskazuje, kto jest Jego prawdziwym przyjacielem? Mówi o trwaniu w Jego miłości i poleca, byśmy się wzajemnie miłowali. Gdy kochamy, stajemy się najbardziej do Niego podobni. Wypełniamy wtedy wolę Ojca. Jak jest z twoją miłością dzisiaj? W jakich czynach ostatnio dała o sobie znać?

Pełnienie woli Ojca zaczyna się od spotkania z Nim na modlitwie. Jezus modlił się do Ojca wytrwale i znajdował czas na te spotkania, pomimo swoich licznych obowiązków. Pan Jezus wskazuje, że możesz Go w tym naśladować. Przedstaw Panu wszystko, co cię poruszyło i co odkryłeś podczas tej modlitwy. Podziękuj Mu za to, do czego cię dzisiaj zaprasza.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *