Ewangelia na 24 października 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 24.10.2023 wg św. Łukasza 12,35-38 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie. A wy bądźcie podobni do ludzi oczekujących swego pana, kiedy z uczty weselnej powróci, aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze. Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie. Zaprawdę, powiadam wam: Przepasze się i każe im zasiąść do stołu, a obchodząc, będzie im usługiwał. Czy o drugiej, czy o trzeciej straży przyjdzie, szczęśliwi oni, gdy ich tak zastanie”.

Komentarz do Ewangelii na 24 października:

Żyjemy w coraz większym pośpiechu, hałasie, natłoku informacji płynących z rożnych środków przekazu. Trudno w takim świecie nie ponosić uszczerbku na duszy. Dlatego potrzebujemy chwili osobistej modlitwy, aby pośród zabiegania ponownie odkrywać sens i cel życia z Bogiem. Dobrze, że ty się zatrzymujesz, że znajdujesz czas na modlitwę.

Jezus zna twoje pragnienia, tęsknoty i zmagania. Jesteś dla Niego kimś ważnym i nie chce zostawić cię samego. Pragnie rozmawiać z tobą każdego dnia. Jak przejawia się twoja gotowość na spotkanie z Nim?

Jezus pragnie, aby relacja z Nim przynosiła konkretne owoce. Potrzebuje do tego twojej czujności i uważności na to, co mówi do ciebie każdego dnia. Będąc czujnym i uważnym, zobaczysz, jak Bóg troszczy się o ciebie. On przygotowuje dla ciebie ucztę. Jej przedsmak możesz poczuć już teraz, jeśli znajdziesz czas na spotkanie z Nim. Podziękuj Bogu za to, że codziennie troszczy się o ciebie. Poproś Go o czujność i uważność na Jego natchnienia, na Jego słowo.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *