Ewangelia na 20 stycznia 2018 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 20.01.2018 wg św. Marka 3, 20-21 z komentarzem:

Jezus przyszedł do domu, a tłum znów się zbierał, tak, że nawet posilić się nie mogli.

Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać.

Mówiono bowiem: «Odszedł od zmysłów.»

Komentarz do Ewangelii 20 stycznia:

Troska bliskich Jezusa i domniemanie postradania przez Niego zmysłów są prawdziwe i szczere. Działanie Jezusa wymyka się wszelkim schematom, bo do tej pory nikt w taki sposób nie nauczał, nie uzdrawiał, nie pociągał za sobą takich tłumów. W niektórych spośród bliskich Jezusa pojawiła się wątpliwość w Jego moc. Ci, którzy byli najbliżej Jezusa, jeszcze nie zrozumieli Jego misji. Pomyśl, jak ty patrzysz na misję Jezusa w twoim życiu: czy ją rozumiesz?

Wbrew pozorom to nie Jezus zwariował, lecz ludzie, którzy poznali w Nim Mesjasza, bo gdy poznaje się, jaki naprawdę jest Bóg, trudno jest przejść obok Niego obojętnie i chce się być jak najbliżej Niego. Gdzie wolisz przebywać: bliżej czy dalej od Jezusa?

Bóg tak naprawdę jest szalony, ale w sensie pozytywnym, bo jest szalony z miłości do człowieka. Wyrazem tego było to, że przyszedł na ziemię jako człowiek, aby nas zbawić. To prawdziwa Miłość sprawia, że odchodzi się od zmysłów, ale to nie powinno podlegać ograniczeniu. Tak jak Boża Miłość jest niezmierzona, tak i twoja odpowiedź na nią nie powinna się ograniczać. Działającego Jezusa nie da się powstrzymać, ale już naszą wiarę, którą niektórzy postrzegają jako szaleństwo, niestety łatwo. Nie poddawaj się zniechęceniu, lecz bądź pozytywnie szalony z Miłości!

Źródła: ewangelia.org; modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *