Ewangelia na 20 października 2017 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 20.10.2017 wg św. Łukasza 12, 1-7 z komentarzem:

Kiedy ogromne tłumy zebrały się koło Jezusa, tak że jedni cisnęli się na drugich, zaczął mówić najpierw do swoich uczniów: «Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów.

Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a co w izbie szeptaliście do ucha, głoszone będzie na dachach. A mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic już więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie!

Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli».

Komentarz do Ewangelii 20 października:

Pan Jezus gromadził wokół siebie zawsze tłum zaciekawionych ludzi. Chcieli spotkać proroka, usłyszeć Jego słowa, ale dość często na zaspokojeniu ciekawości się kończyło. W dzisiejszym fragmencie Ewangelii Jezus swoje słowa kieruje przede wszystkim do swoich uczniów. Być może wiedział, że te trudne słowa będą im potrzebne? Czy ty czujesz się uczniem Jezusa? Czy potrafisz słuchać Jego słów i je wypełniać?

Słowa skierowane do apostołów mają jeszcze inne znaczenie. Będą oni pełnić podobne role społeczne jak faryzeusze, będą przywódcami religijnymi. Jezus przestrzega ich, by nie żyli obłudnie, aby potrafili żyć tak, jak nakazuje Jezus. A czy ty potrafisz być autentyczny w wyznawaniu swojej wiary?

Zawsze gdy dostrzegasz, że Pan Jezus przemawia do ciebie, wiedz, że jesteś kimś wyjątkowym. Tak jak apostołowie otoczeni tłumem. Uświadomienie sobie tego jest potrzebne, by stać się głosicielem Słowa Bożego. Jeżeli zabraknie ci entuzjazmu to kto usłyszy głos Boga przemawiającego przez ciebie? Proś o Ducha Świętego, by pomagał tobie w słuchaniu i radowaniu się Bogiem, obecnym w twoim życiu.

Źródła: ewangelia.org; modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *