Ewangelia na 2 sierpnia 2019 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 2.08.2019 wg św. Mateusza 13, 54-58 z komentarzem:

Jezus, przyszedłszy do swego miasta rodzinnego, nauczał ich w synagodze, tak że byli zdumieni i pytali:

„Skąd u Niego ta mądrość i cuda? Czyż nie jest On synem cieśli? Czy Jego Matce nie jest na imię Mariam, a Jego braciom Jakub, Józef, Szymon i Juda? Także Jego siostry czy nie żyją wszystkie u nas? Skądże więc u Niego to wszystko?” I powątpiewali o Nim.

A Jezus rzekł do nich: „Tylko w swojej ojczyźnie i w swoim domu może być prorok lekceważony”. I niewiele zdziałał tam cudów z powodu ich niedowiarstwa.

Komentarz do Ewangelii na 2 sierpnia:

Jezus przychodzi do swojego rodzinnego miasta, przychodzi do domu. To miejsce jest dla Niego bardzo bliskie. Tu mieszka Jego rodzina, tu się wychował, tu dorastał. Zna wszystkich wokół. A mimo to nie został przyjęty jak domownik. Został zlekceważony.

Wystąpienie Jezusa w synagodze wzbudziło zdziwienie i zachwyt mieszkańców Nazaretu. Nie mogli jednak przyjąć, że ten Jezus, którego dobrze znali jako swojego sąsiada, może ich czegoś nauczyć i ich uzdrowić. Uwierzyli w powtarzany w całym kraju slogan, że nie może być nic dobrego z Nazaretu. Jeśli myślisz czasem, że w życiu kogoś takiego jak ty, nie stanie się już nic dobrego, to czy nie zachowujesz się podobnie jak słuchacze Jezusa z dzisiejszej Ewangelii?

Jesteśmy przywiązani do naszych opinii o sobie, są nam bliskie. Wypracowaliśmy je przez lata. Jednak mogą być one największą przeszkodą w naszym uzdrowieniu. Nie jest ważne co myślisz o sobie lub co myślą o tobie inni, ale to, że Bóg chce ciebie przemieniać i uzdrawiać. Nie bądź jak mieszkańcy Nazaretu! Bez względu na to jak negatywnie możesz być oceniany, uwierz w to, że Bóg może cię uzdrowić i zmienić twoje życie.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *