Ewangelia na 11 października 2018 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 11.10.2018 wg św. Łukasza 11, 5-13 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: «Przyjacielu, użycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przybył do mnie z drogi, a nie mam co mu podać». Lecz tamten odpowie z wewnątrz: «Nie naprzykrzaj mi się. Drzwi są już zamknięte i moje dzieci leżą ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie». Mówię wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje.

I ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajdzie, a kołaczącemu otworzą.Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża?

Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą”.

Komentarz do Ewangelii na 11 października:

W dzisiejszym fragmencie Ewangelii Jezus opowiada o człowieku, który przychodzi do swojego przyjaciela o bardzo późnej porze i prosi go o pomoc. Dzięki swojej wytrwałości otrzymuje to, czego pragnie. Jezus podkreśla tu konieczność ufnej i wytrwałej modlitwy. A ty, jak się modlisz? Z przyzwyczajenia, pobożnie, czy wytrwale i natrętnie. Czy z wielkim zaangażowaniem pukasz do Bożego serca?

Dojrzała modlitwa, to żywa rozmowa z Bogiem o twoim życiu, o twoich pragnieniach i potrzebach. Jezus obiecuje, że to o co prosisz, zawsze otrzymasz, a to czego szukasz, znajdziesz. Czy masz świadomość twoich pragnień i prawdziwych potrzeb? Czy odróżniasz je od chwilowych zachcianek?

Człowiek z dzisiejszej Ewangelii prosi o chleb nie dla siebie, ale dla swojego gościa. Chce zaspokoić potrzeby przyjaciela, który przybył do niego zmęczony podróżą. Bardzo ważne jest, aby się wzajemnie za siebie modlić. Czy pamiętasz w swojej modlitwie o potrzebach innych ludzi? Na zakończenie podziękuj za wszystko, co otrzymałeś oraz przeproś Pana Boga za twoje zaniedbania.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *