Paweł Królikowski – świadectwo wiary

Paweł Królikowski, polski aktor filmowy i telewizyjny znany z popularnego serialu „Ranczo” emitowanego na antenie TVP1, opowiada o swojej wierze i relacji z Bogiem.

W 2013 roku, podczas koncertu „Wieczór Chwały” w Przemyślu, aktor opowiadał szerokiej widowni o rodzinie, wierze oraz o tym kim dla niego jest Chrystus, Matka Boża i święci.

Kilka lat później, tuż przed ŚDM na Tomaszowskich Dniach Młodzieży 2016, Paweł Królikowski mówił młodym ludziom o tym, czy w życiu zawodowym i prywatnym wiara i relacja z Bogiem są ważne.

Wiosną 2017 roku aktor zawitał na KUL. Mówił tam o realizowaniu marzeń, życiu w małżeństwie oraz wierze w Boga. Na pytanie studentów: czy obnoszenie się z wiarą jest trudne w środowisku aktorskim, Paweł Królikowski odpowiedział tak:

Środowisko nie ma nic do rzeczy. Człowiek albo jest wierzący, albo nie. Mam wielu kolegów, którzy nie wstydzą się mówić głośno o zaangażowaniu w życie Kościoła. My z Małgośką mówimy, że chodzimy do kościoła, że przyjmujemy Komunię św., uznajemy spowiedź i że Jezus Chrystus jest naszym Królem. Nie jest nam obca także taka ludowa obrzędowość religijna. Myślę, że w innych środowiskach bywa tak samo, tylko że my jesteśmy częściej łapani za rękę i wystawiani do kamery albo wywoływani do odpowiedzi.

Źródło: http://kosciol.wiara.pl/doc/3810553.Jezus-Chrystus-jest-jego-Krolem

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *