Ewangelia na dziś – 30 września 2012

Ewangelia na dziś – 30 września 2012r. wg św. Marka 9,38-43.45.47-48.

Jan powiedział do Jezusa: «Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami». Lecz Jezus odrzekł: «Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie.

Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody.

Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze. Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony.

I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie, chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła.

Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie».

Komentarz do Ewangelii:

Niektórzy Panu Bogu zapalają świeczkę, a diabłu ogarek. Tym sposobem i Ten i ten jest zadowolony. Czyżby?

Może niektórym się tak wydaje, bo Jezus mówi dzisiaj ostro i bynajmniej nie zostawia miejsca na kompromis. Ta gra toczy się o znacznie większą stawkę niż czasem się to wydaje.

Wiesz tu raczej nie chodzi o grzechy, które popełniasz przez przypadek, że krzykniesz na kogoś jak cię poniosą nerwy. Za to trzeba przeprosić i starać się nie krzyczeć następnym razem. Tu jest raczej mowa o Twoich drobnych układach, które możesz mieć z piekłem. Jakie układy? To jest pytanie do Ciebie.

Bywa tak, że chociaż chce się iść za Jezusem, to jest się bardzo przywiązanym, np. do pornografii – to klasyczny przykład na dzisiejsze czasy i mimo najlepszych chęci, kiedy się głębiej zastanowisz to widzisz, że tak naprawdę nie chcesz się od tego odwiązać, lubisz to.

A Jezus mówi pozbądź się tego wreszcie, przestań się bawić z demonami, bo one są mądrzejsze i pociągną cię na dno. Módl się aby być człowiekiem Jezusowym, bezkompromisowym wobec zła i śmierci grzechu. Jeśli prowadzisz jakieś gierki z diabłem – przerwij je. Dzisiaj!

Źródła: ewangelia.org; modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *