Ewangelia na 9 marca 2020 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 9.03.2020 wg św. Łukasza 6, 36-38 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie”.

Komentarz do Ewangelii na 9 marca:

Jezus objawia swoim uczniom, czym jest miłość miłosierna, której źródłem jest Ojciec niebieski. Daje tak naprawdę przepis na szczęśliwe życie, które czeka ich, kiedy pozbędą się swojego egoizmu i pychy, a napiją się ze Źródła miłości. Przypomnij sobie, w czym ostatnio wyraził się twój egoizm?

Pomyśl o osobie, która ostatnio wzbudza w tobie najwięcej złych emocji. Jak zareagowałeś: osądziłeś ją, potępiłeś ją, a może wybaczyłeś jej i to z głębi serca? Czy potrafiłbyś w tym momencie podejść do tej osoby, przywitać się z nią, przekazać znak pokoju?

Gdy jesteś tu i teraz, zapewne czujesz się bezpiecznie. Ale wyobraź sobie, że właśnie rozmawiasz z osobą bezdomną, albo z uchodźcą. Zamieniasz z nią kilka słów, patrzysz jej w oczy. Jak pokazałbyś tej osobie, że jest dla ciebie ważna? Proś Jezusa, abyś potrafił podejmować trud, jakim jest odnowienie relacji ze skłóconą osobą lub nawiązanie relacji z obcymi. Proś, aby Pan uczył cię wyrażania wobec nich ewangelicznej miłości.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *