Ewangelia na 9 lutego 2019 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 9.02.2019 wg św. Marka 6, 30-34 z komentarzem:

Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco».

Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu. Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili.

Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce niemające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

Komentarz do Ewangelii na 9 lutego:

Apostołowie są bardzo zapracowaniu. Działają dla Jezusa. Nauczają, przebywają z chorymi, pomagają ubogim. Ludzie przychodzą do nich tak licznie, że nie mają czasu na posiłek. Spróbuj wyobrazić sobie trud apostoła. Jak konkretnie pochyla się nad biednym człowiekiem. Spróbuj też zsolidaryzować się z uczniem Chrystusa – twoja codzienna praca, twój trud też służy Królestwu Bożemu.

Jezus naucza tłumy powodowany litością. Jakie uczucie towarzyszą tobie w twojej codziennej pracy? Jakie są twoje motywy? Co jest twoją inspiracją do działania? Co cię pobudza i daje energię, by kontynuować ten trud?

Jezus zachęca apostołów do odpoczynku. Czy potrafisz pozwolić sobie na odpoczynek? Czy dajesz sobie wystarczający czas, by zregenerować siły? Sport, muzyka, książka, modlitwa, spotkanie z przyjaciółmi – jaki jest najlepszy dla ciebie rodzaj odpoczynku? Czasem trudno jest zachować balans pomiędzy pracą i odpoczynkiem. Proś Boga, aby dał ci radość z codziennej pracy i czas na właściwy odpoczynek.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *