Ewangelia na 9 lipca 2017 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 9.07.2017 wg św. Mateusza 11, 25-30 z komentarzem:

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić». Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.

Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie».

Komentarz do Ewangelii 9 lipca:

Przypomnij sobie sytuacje, gdy ktoś próbował cię do czegoś przekonać. Może sięgał po wyrafinowane argumenty, prowadził bardzo subtelne rozważania. Logicznie niby wszystko było w porządku. Jednak serce nie zgadzało się z ostateczną konkluzją. Jezus dzisiaj przypomina nam, że są takie sytuacje, w których wystarczy „zdrowy rozsądek”, bo lepiej i tak nie da się pewnych rzeczy uzasadnić.

Jezus zawsze kieruje swoje słowa w pierwszym rzędzie do tych, którzy mają jakieś kłopoty i problemy. Zaprasza, by przyszli do Niego. Nie mówi im jednak, że wszystko będzie dobrze albo żeby zostawili swoje troski, a one same się rozwiążą. Proponuje im raczej, by podjęli nowe wyzwania: by zrobili coś dla Niego. Może także do ciebie Jezus mówi, byś mimo wielu swoich obowiązków zrobił coś ze względu na Niego?

Jezus zaprasza nie tylko do konkretnego działania, ale do czegoś więcej. Chce, byś Go poznał. Byś uczył się od Niego jak żyć i dzięki temu osiągnął pokój serca. Nie „święty spokój”, wynikający z braku problemów, ale pokój płynący z bycia z Osobą, którą się kocha. Porozmawiaj z Panem Jezusem o tym, co w twoim życiu przynosi ci pokój serca, a co go odbiera. Proś Go o ten prawdziwy pokój.

Źródła: ewangelia.org; modlitwawdrodze.pl

1 komentarz do “Ewangelia na 9 lipca 2017 z komentarzem

  1. Jest tyle dróg, których nie znam. A Jezus je zna i to bardzo dobrze… Nie myślmiy czasem . I to nas gubi. Uciekamy się jakby w inny świat. Czasem zapominam co mamy zrobić w danej chwili. Gdy poproszę Jezusa mojego Pana westchnieniem swym, przychodzi do mnie i pomaga mi, nakierowuje mnie na tą właściwą drogę. On jest moim życiem Światłością i natchnieniem na lepsze jutro. On jest dla mnie wszystkim
    Uwielbiam Jezusa ponad wszystko co jest na tym świecie. Bo dzięki Jemu mam to co posiadam. I Jemu to zawdzięczam. Jak i Jemu to poświęcam. I całego siebie oddaje. Bo On jest moim Panem Bogiem, Życiem, Światłością i zmartwychwstaniem. Jemu zwierzam się do końca. Jezus jest moim Bogiem i Panem. A Duch Święty całą Światłością, Który mnie prowadzi przez życie. Jemu je również zwierzam. W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *