Ewangelia na 8 września 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 8.09.2022 wg św. Mateusza 1, 18-23 z komentarzem:

Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego.

Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: „Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów”.

A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: „Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel”, to znaczy Bóg z nami.

Komentarz do Ewangelii na 8 września

Życie jest jak kolejka górska w wesołym miasteczku. Są wzloty i upadki. Są momenty kiedy będąc na samym szczycie zwalniamy i podziwiamy piękną panoramę okolicy. Są też chwile kiedy się boimy i robi nam się niedobrze. Używając tej przenośni spróbuj opisać etap, w którym obecnie się znajdujesz w swoim życiu? Zauważ jakie uczucia wysuwają się na pierwszy plan twojej opowieści?

Rodzice Maryi borykali się z niepłodnością. Józef, mąż Maryi, obawiał się zniesławienia i opinii innych ludzi… Oni także mieli swoje problemy, troski i zmartwienia. To wszystko jednak zostało wynagrodzone przez dar nowego życia jaki otrzymali w postaci potomstwa. Co Tobie przynosi ulgę i wytchnienie, gdy zmagasz się z trudnościami codzienności?

W historiach ludzi zawartych w Piśmie Świętym odnajdujemy pewien niezmienny wzorzec. Życie przeżywane w relacji i obecności dobrego Boga napełnia się nie tylko pełnią miłości i radości, ale także i ponadludzkiej siły do stawiania czoła temu co z pozoru wydaje się nie do zniesienia. Tylko w Bogu możemy doświadczyć życia w pełni. Na koniec tej modlitwy poproś dobrego Ojca, aby był przy Tobie i umacniał Cię szczególnie w tych momentach, gdzie otacza Cię mrok; aby Ten, który jest światłością prowadził Cię do pełni życia.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *