Ewangelia na 8 marca 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 8.03.2021 wg św. Łukasza 4, 24-30 z komentarzem:

Kiedy Jezus przyszedł do Nazaretu, przemówił do ludu w synagodze:

„Zaprawdę, powiadam wam: Żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. Naprawdę mówię wam: Wiele wdów było w Izraelu za czasów Eliasza, kiedy niebo pozostawało zamknięte przez trzy lata i sześć miesięcy, tak że wielki głód panował w całym kraju; a Eliasz do żadnej z nich nie został posłany, tylko do owej wdowy w Sarepcie Sydońskiej. I wielu trędowatych było w Izraelu za proroka Elizeusza, a żaden z nich nie został oczyszczony, tylko Syryjczyk Naaman”.

Na te słowa wszyscy w synagodze unieśli się gniewem. Porwawszy się z miejsc, wyrzucili Go z miasta i wyprowadzili aż na urwisko góry, na której zbudowane było ich miasto, aby Go strącić. On jednak, przeszedłszy pośród nich, oddalił się.

Komentarz do Ewangelii na 8 marca:

Jezus mówił do tych, którzy znali Go od dziecka. Wiedzieli, kim są Jego rodzice i gdzie mieszka. Nie wiemy, czego się po nim spodziewali, ale znamy ich reakcję. Nie byli zadowoleni. Przez następną chwilę, stojąc obok Jezusa, razem z Nim przyglądaj się tłumowi. Zapytaj Go, co chciał im dzisiaj przekazać.

Nie tylko Jezus spotyka się z odrzuceniem i niezrozumieniem. Prędzej czy później dotyczy to każdego, kto opowiada się za prawdą i wartościami. Przypomnij sobie, kiedy ostatnio twoje słowa o Bogu lub o czymś ważnym dla ciebie wywołały podobne oburzenie wśród słuchaczy. Jak się wtedy czułeś?

Jezus przechodzi pomiędzy tłumem i oddala się. Nie stara się walczyć na argumenty, ani dawać upustu swojej złości lub innym silnym emocjom. Przyjrzyj się Jego postawie pokory w przyjęciu tego, co Go spotkało. Czego może cię to nauczyć? W jakich sytuacjach potrzebujesz po prostu przejść obok tego, co sprzeciwia się tobie lub twoim planom? Na koniec poproś Jezusa o mądrość Ducha Świętego. Niech On uczy cię, jak być wiernym apostołem Prawdy i Dobrej Nowiny.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *