Ewangelia na 8 lipca 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 8.07.2022 wg św. Mateusza 10, 16-23 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich apostołów:

„Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie. Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was prowadzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was. Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią.

Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. Gdy was prześladować będą w tym mieście, uciekajcie do innego. Zaprawdę, powiadam wam: Nie zdążycie obejść miast Izraela, nim przyjdzie Syn Człowieczy”.

Komentarz do Ewangelii na 8 lipca

Gdy Jezus posyłał uczniów, nie zachęcał ich łatwymi sukcesami ani sławą. Ostrzegał i zapowiadał kłopoty, prześladowania, trudności. Poszli mimo to. Czy ich decyzja była świadoma i dojrzała? A może szli żywiołowo, z radością, nie rozumiejąc jeszcze do końca, co ich czeka? Z całą prostotą uwierzyli, że będą uzdrawiać i wyrzucać złe duchy. Czy myślisz, że tobie wystarczyłoby wiary?

W naszym kraju nie ma jawnych prześladowań chrześcijan. Ale zdarza się, że przyznanie się do swojej wiary grozi ośmieszeniem, pogardą, nienawiścią lub lekceważeniem, nawet w rodzinie. Nie każdy potrafi to znieść. Niektórzy wycofują się w zamian za pozorną akceptację lub nawet za tak zwany święty spokój. Jakie są twoje strategie ukrywania tego, że wierzysz w Jezusa?

Posłuchaj jeszcze raz tego, co mówi Jezus, i zastanów się, które z Jego słów mogą być skierowane do ciebie. Czy czujesz się posłany? A może prześladowany? Na koniec możesz poprosić Jezusa, by uczył cię naśladować Go we wszystkim i odpowiadać na Jego wezwanie. Proś także o siłę i odwagę, aby pójść tam, dokąd cię posyła ze słowem, czynem albo modlitwą.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *