Ewangelia na 8 czerwca 2018 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 8.06.2018 wg św. Jana 19, 31-37 z komentarzem:

Ponieważ był to dzień Przygotowania, aby zatem ciała nie pozostawały na krzyżu w szabat – ów bowiem dzień szabatu był wielkim świętem – Żydzi prosili Piłata, żeby ukrzyżowanym połamano golenie i usunięto ich ciała.

Przyszli więc żołnierze i połamali golenie tak pierwszemu, jak i drugiemu, którzy z Jezusem byli ukrzyżowani. Lecz gdy podeszli do Jezusa i zobaczyli, że już umarł, nie łamali Mu goleni, tylko jeden z żołnierzy włócznią przebił Mu bok, a natychmiast wypłynęła krew i woda.

Zaświadczył to ten, który widział, a świadectwo jego jest prawdziwe. On wie, że mówi prawdę, abyście i wy wierzyli. Stało się to bowiem, aby się wypełniło Pismo: «Kość jego nie będzie złamana». I znowu w innym miejscu mówi Pismo: «Będą patrzeć na Tego, którego przebili»

Komentarz do Ewangelii na 8 czerwca:

Postać Jezusa wpisuje się doskonale w listę, na której znajdziemy już herosów greckiej mitologii, a do której później dodano imiona kolejnych wielkich wojowników o wartości i godność człowieka. Co więcej, czujemy, że nawet niestosowym jest stawiać Go na równi z innymi bohaterami. Ale właściwie… dlaczego? Czy próbowałeś kiedyś spojrzeć na Jezusa w ten sposób?

Historia krzyża została nam już opowiedziana tyle razy, ile ulubiona bajka z dzieciństwa. Znamy ją na pamięć, pielęgnujemy ją jako wspomnienie o określonym zabarwieniu emocjonalnym… Jako piękną historyjkę. Wszystko już zostało powiedziane, nic nie może nas już w niej zaskoczyć.

Dramatem wielu chrześcijan jest niemożliwość zachwycenia się na nowo Jezusem. Tak zagłaskany został historyczny Nazarejczyk, że Jego heroizm miłości już nie działa. Pomyśl, że słyszysz Jego historię po raz pierwszy jako przypadkowy słuchacz, przechodzień…. Milczące…, okrzepłe po zgonie…, wycieńczone…, przebite Serce twojego najlepszego przyjaciela… Ono nigdy nie woła do ciebie głośniej niż tego dnia.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *