Ewangelia na 7 września 2019 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 7.09.2019 wg św. Łukasza 6, 1-5 z komentarzem:

W pewien szabat Jezus przechodził wśród zbóż, a uczniowie zrywali kłosy i jedli, wykruszając ziarna rękami.

Niektórzy zaś z faryzeuszów mówili:

„Czemu czynicie to, czego nie wolno w szabat?” Wtedy Jezus, odpowiadając im, rzekł: „Nawet tego nie czytaliście, co uczynił Dawid, gdy poczuł głód, on i jego ludzie? Jak wszedł do domu Bożego i wziąwszy chleby pokładne, sam jadł i dał swoim ludziom? Chociaż samym tylko kapłanom wolno je spożywać”. I dodał: „Syn Człowieczy jest Panem także szabatu”.

Komentarz do Ewangelii na 7 września:

Jezus jest dla uczniów nauczycielem, prowadzi ich drogą przez pola pełne zbóż. Uczniowie mieli okazje posilić się, więc zrywali kłosy, wykruszali je i jedli. Czas jakby się zatrzymuje, bo Jezus jest z nimi, zapewne rozmawiają, śmieją się, pytają. Jezus odpowiada i poucza, a uczniowie słuchają. To czas bycia z Jezusem! Ty też pytaj, opowiadaj, po prostu pobądź z Jezusem.

To jednak nie podobało się innym, którzy robią im wyrzuty. Jezusowi jest przykro, że ludzie nie rozumieją szabatu, który jest dniem spędzania czasu z Bogiem i drugim człowiekiem, radowania się sobą i odpoczynku. To Jezus jest panem świętowania i wszystko, co służy Jego większej chwale i większej miłości, jest Mu miłe. Co czynisz, by okazać Jezusowi swoją miłość?

Wszystko co czynisz, niech wypływa z twojego serca. Zatroszcz się o siebie. Popatrz na siebie tak, jak Bóg na ciebie patrzy. Z troską i czułością. To Jezus daje ci czas i chce, byś napełniał się Jego mocą podczas przebywania z Nim. Proś o łaskę spotykania Boga we wszystkim.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.