Ewangelia na 7 sierpnia 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 7.08.2021 wg św. Mateusza 17, 14-20 z komentarzem:

Pewien człowiek zbliżył się do Jezusa i padając przed Nim na kolana, prosił:

„Panie, zlituj się nad moim synem! Jest epileptykiem i bardzo cierpi; bo często wpada w ogień, a często w wodę. Przyprowadziłem go do Twoich uczniów, lecz nie mogli go uzdrowić”. Na to Jezus odrzekł: „O plemię niewierne i przewrotne! Jak długo jeszcze mam być z wami; jak długo mam was znosić? Przyprowadźcie Mi go tutaj!”

Jezus rozkazał mu surowo, i zły duch opuścił go. Od owej pory chłopiec odzyskał zdrowie. Wtedy uczniowie podeszli do Jezusa na osobności i zapytali: „Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić?” On zaś im rzekł: „Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: «Przesuń się stąd tam!», a przesunie się. I nic nie będzie dla was niemożliwego”.

Komentarz do Ewangelii na 7 sierpnia:

Nieznajomy mężczyzna przybył do uczniów Jezusa z prośbą o wypędzenie demona z ciała swojego chorego syna. Uczniowie próbowali, lecz nie udało się im go wypędzić. Z pomocą – zarówno chłopcu, jak i uczniom – przychodzi Jezus. Chłopiec zostaje uzdrowiony. Doświadczenie niemocy wobec czyjegoś cierpienia jest trudne. Dziś widzimy, jak przeżywają ją uczniowie. Jak myślisz, z czego wynikała ich słabość?

Uczniowie myśleli, że tak jak niejeden raz w przeszłości będą w stanie wypędzić demona z ciała chłopca. Chociaż mieli wiarę, okazała się ona niewystarczająca, słaba i nieskuteczna. Patrząc na to doświadczenie Apostołów, pomyśl, jak prosisz Pana, by wzmacniał twoją wiarę?

Jezus mówi wprost swoim uczniom: „Jesteście bezsilni dlatego, że tak naprawdę nie wierzycie”. Wiara daje moc. Samo upoważnienie do wyrzucania demonów lub wykonywania jakiejkolwiek pracy duchowej nie wystarcza. Jezus zwraca uwagę na potrzebę wiary. Pomyśl o twoim dotychczasowym doświadczeniu wiary. Panie Jezu, spraw, aby moja wiara była tak wielka, bym mógł we współpracy z Tobą za jej pomocą przesuwać góry.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *