Ewangelia na 7 lutego 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 7.02.2021 wg św. Marka 1, 29-39 z komentarzem:

Po wyjściu z synagogi Jezus przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja.

Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On podszedł i podniósł ją, ująwszy za rękę, a opuściła ją gorączka. I usługiwała im. Z nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto zebrało się u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił, lecz nie pozwalał złym duchom mówić, ponieważ Go znały.

Nad ranem, kiedy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne, i tam się modlił. Pośpieszył za Nim Szymon z towarzyszami, a gdy Go znaleźli, powiedzieli Mu: „Wszyscy Cię szukają”. Lecz On rzekł do nich: „Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo po to wyszedłem”. I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy.

Komentarz do Ewangelii na 7 lutego:

Powyższy fragment Ewangelii opowiada o uzdrowieniu i uwolnieniu od złych duchów bardzo wielu ludzi. Ewangelista wspomina, że przed domem zebrało się całe miasto. Wyobraź sobie, że stoisz w tym tłumie, przyjrzyj się reakcjom ludzi i zastanów się, jakie uczucia mogłyby pojawić się w tobie w takiej sytuacji. Pomyśl, o jakie uwolnienie chcesz dziś prosić Jezusa?

Po uzdrowieniu już nad ranem Jezus usuwa się z oczu tłumu i udaje się na modlitwę. Wszyscy Go szukają. Może są to kolejni chorzy ożywieni nadzieją uzdrowienia. Wyobraź sobie ludzi, których znajomi i sąsiedzi doświadczyli niespodziewanego i nadzwyczajnego dobra. Spróbuj wczuć się w ich sytuację. Czy zdarzyło ci się szukać pomocy u kogoś, kto wcześniej pomógł osobie z twojego otoczenia.

Jezus dyskretnie odchodzi. Pragnie iść dalej, aby szukać kolejnych ludzi spragnionych Jego miłości. Czasami wydaje ci się, że Bóg zostawia cię z niczym. Jednak On wciąż jest przy tobie w sakramentach, swoim Słowie, w ludziach, którzy stają się dla ciebie świadkami Jego działania. Słuchając po raz kolejny fragmentu Ewangelii zastanów się, kto dzisiaj potrzebuje twojego świadectwa o mocy Jezusa. Pozwól Bogu przemieniać i uzdrawiać, to co jest dla ciebie zniewoleniem. Poproś go aby dziś ochraniał cię przed atakami złego ducha.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *