Ewangelia na 7 grudnia 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 7.12.2021 wg św. Mateusza 18, 12-14 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Jak wam się zdaje? Jeśli ktoś posiada sto owiec i zabłąka się jedna z nich, to czy nie zostawi dziewięćdziesięciu dziewięciu na górach i nie pójdzie szukać tej, która się błąka? A jeśli mu się uda ją odnaleźć, zaprawdę, powiadam wam: cieszy się nią bardziej niż dziewięćdziesięciu dziewięciu tymi, które się nie zabłąkały.

Tak też nie jest wolą Ojca waszego, który jest w niebie, żeby zginęło nawet jedno z tych małych”.

Komentarz do Ewangelii na 7 grudnia

Jak dobrze pasterz musi znać swoje owce, skoro zauważa zniknięcie jednej z nich. Tak samo dobrze Bóg zna każdego człowieka. Czasem wydaje nam się, że On widzi nas tylko jako tłum, bezimienną masę. Tymczasem On zna każdego po imieniu. Wie jakie mamy radości i troski. Dzisiaj Bóg zaprasza Cię, żebyś i Ty chciał Go dobrze poznać, po imieniu. Nie zatrzymuj się tylko na tym, że Bóg „gdzieś jest” i „jakiś jest”. Możesz codziennie poznawać Go coraz bliżej.

Pasterz zauważa brak jednej owcy i rusza na poszukiwania. Tak samo Bóg, w każdej sytuacji kiedy się zgubisz rusza, aby Cię znaleźć. On nie chce żebyś musiał się błąkać po niebezpiecznych miejscach. Wysyła swoich przyjaciół, ludzi, którzy głoszą całemu światu jaki On jest naprawdę: czuły i troskliwy. Kiedy spotkasz w życiu Jego wysłańców, świeckich czy księży, nie zamykaj uszu na to, co mówią. Posłuchaj uważnie. Bóg Ciebie też potrzebuje byś niósł Jego Dobrą nowinę. Jest tylu ludzi, którzy nie słyszeli o Jego dobroci.

Szukanie tego, co dla nas ważne i cenne to wskazówka na dzisiaj. Mamy szukać tego, co najcenniejsze, co „się zgubiło” w naszym życiu. Może to być bliskość z żoną, czy mężem. Może to być czas poświęcony dzieciom, a może odkopanie swoich dobrych marzeń i pragnień. Poproś Boga, Dobrego Pasterza, aby pomógł Ci nie odchodzić, nie gubić się. Poproś Go w jednym zdaniu, aby pomógł Ci być blisko Niego.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *