Ewangelia na 5 marca 2019 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 5.03.2019 wg św. Marka 10, 28-31 z komentarzem:

Piotr powiedział do Jezusa: «Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą».

Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam wam: Nikt nie opuszcza domu, braci, sióstr, matki, ojca, dzieci lub pól z powodu Mnie i z powodu Ewangelii, żeby nie otrzymał stokroć więcej teraz, w tym czasie, domów, braci, sióstr, matek, dzieci i pól, wśród prześladowań, a życia wiecznego w czasie przyszłym.

Lecz wielu pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi».

Komentarz do Ewangelii na 5 marca:

„Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą”. W słowach Piotra można dostrzec chęć szukania pochwały lub uzyskania nagrody od Jezusa za trwanie przy Nim. Może ty również mówisz w podobny sposób do Jezusa? Wybrałem Cię, jaką korzyść otrzymam w zamian? Lub: co osiągnę, jeśli Ciebie, Boże, wybiorę w moim życiu?

„Żeby nie otrzymał stokroć więcej teraz”. Opuszczenie wszystkiego, aby pójść za Jezusem, oznacza przede wszystkim postawienie Boga na pierwszym miejscu. To zmiana naszego myślenia, sposobu patrzenia na życie. Bóg daje nam już w tym życiu o wiele więcej, niż możemy poprosić i zapragnąć.

„Lecz wielu pierwszych będzie ostatnimi”. Jezus mówi też, że idąc za Nim, nie możemy skupiać się na korzyściach bardziej niż na samym Bogu. On pragnie być w centrum naszego życia. Jak jest z twoją wolnością od osób, rzeczy? Jak bardzo pragniesz gonić za karierą, bogactwem, poważaniem u innych? Czy praca nie bywa dla ciebie ważniejsza niż czas spędzony z rodziną? Powierz Bogu wszystko to, co zrodziło się teraz w twoim sercu. Jeśli chcesz, możesz poprosić, aby Jezus stał się centrum twojego życia.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *