Ewangelia na 5 lutego 2018 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 5.02.2018 wg św. Marka 6, 53-56 z komentarzem:

Gdy Jezus i uczniowie Jego się przeprawili, przypłynęli do ziemi Genezaret i przybili do brzegu. Skoro wysiedli z łodzi, zaraz Go rozpoznano.

Ludzie biegali po całej owej okolicy i zaczęli znosić na noszach chorych tam, gdzie jak słyszeli, przebywa.

I gdziekolwiek wchodził do wsi, do miast czy osad, kładli chorych na otwartych miejscach i prosili Go, żeby ci choć frędzli u Jego płaszcza mogli dotknąć. A wszyscy, którzy się Go dotknęli, odzyskiwali zdrowie.

Komentarz do Ewangelii 5 lutego:

Wyobraź sobie tłum ludzi czekających na ważną osobę. Posłuchaj ich podekscytowanych szeptów na temat tej osoby. W taki sposób ewangelista przedstawia nam wydarzenia w Genezarecie. Skoro ludzie tak szybko poznali Jezusa i znosili z całej okolicy chorych, oznacza to, że już wcześniej o Nim słyszeli.

Ludzie kładli chorych w otwartych miejscach, by ci mogli dotknąć się choćby skrawku szaty Jezusa. Żeby zostać uzdrowionymi, musieli jednak ujawnić swoje słabości i choroby. Musieli wyjść z ciemnych domów i zaryzykować odsłonięcie swoich ran. Czy ty chowasz się ze swoimi słabościami? Czy masz odwagę wskazać swoje chore miejsca Jezusowi, by je uzdrowił?

Dotyk Jezusa uzdrawia, przynosi życie. On głosi i ustanawia między ludźmi królestwo Boże, w którym nie ma już cierpienia. Czy pragniesz się tam z Nim znaleźć? Otwórz przed Jezusem swoje wnętrze, w pełni zaufania, że On cię nie skrzywdzi, uszanuje… Proś o łaskę uzdrowienia tego, co w tobie chore.

Źródła: ewangelia.org; modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *