Ewangelia na 4 stycznia 2020 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 4.01.2020 wg św. Jana 1, 35-42 z komentarzem:

Jan stał wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: „Oto Baranek Boży”.

Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem. Jezus zaś, odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: „Czego szukacie?” Oni powiedzieli do Niego: „Rabbi! – to znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz?” Odpowiedział im: „Chodźcie, a zobaczycie”. Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego.

Było to około godziny dziesiątej. Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: „Znaleźliśmy Mesjasza” – to znaczy: Chrystusa. I przyprowadził go do Jezusa. A Jezus, wejrzawszy na niego, powiedział: „Ty jesteś Szymon, syn Jana; ty będziesz nazywał się Kefas” – to znaczy: Piotr.

Komentarz do Ewangelii na 4 stycznia:

Uczniowie Jana z dzisiejszej Ewangelii są przykładem ludzi poszukujących i otwartych. Kiedy spotykają Jezusa nad brzegiem Jordanu, są Nim bardzo zaciekawieni. Chcąc dowiedzieć się więcej, pytają: „Gdzie mieszkasz, Panie? Jak wygląda Twoje życie?” Jezus zaprasza ich do siebie, pragnie spotkania i przebywania z nimi. A jakie uczucia budzą się w tobie na myśl o spotkaniu z Jezusem? O co chciałbyś Go zapytać?

Poznawanie Jezusa trwa całe życie. Andrzej i Jan zdecydowali się przyjąć Jego zaproszenie. Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka. Otworzyli swoje serca i umysły na przyjęcie Bożego objawienia i uwierzyli, że Jezus jest Mesjaszem. A kim jest On dla ciebie?

Uczniowie pozostali u Jezusa. Z gorliwością oddali się wypełnianiu nowych zadań, a On uczynił ich swoimi apostołami. Przebywanie z Jezusem jest uczestniczeniem w Jego misji i jednoczesnym pozwoleniem na to, aby On sam kształtował twoje życie. Pomyśl,? czy pozwalasz Mu kształtować twoje życie? Jak realizujesz w nim misję Jezusa? Poproś Jezusa o to, abyś wytrwale przez całe życie wzrastał w poznawaniu, kochaniu i naśladowaniu Go.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *