Ewangelia na 31 stycznia 2019 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 31.01.2019 wg św. Marka 4, 21-25 z komentarzem:

Jezus mówił ludowi: «Czy po to wnosi się światło, by je umieścić pod korcem lub pod łóżkiem?

Czy nie po to, żeby je umieścić na świeczniku?

Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!» I mówił im: «Baczcie na to, czego słuchacie. Taką samą miarą, jaką wy mierzycie, odmierzą wam i jeszcze wam dołożą. Bo kto ma, temu będzie dodane; a kto nie ma, pozbawią go nawet tego, co ma».

Komentarz do Ewangelii na 31 stycznia:

Na ogół dobrze potrafimy posługiwać się rzeczami, wiemy do czego one służą. Umiemy dobrać odpowiednie narzędzia, żeby łatwiej osiągnąć cel. Gdy jednak chodzi o nasze wnętrze, nie zawsze potrafimy dobrze zorientować się, co posiadamy i jak mamy tego używać. Czasem najtrudniej jest dzielić się tym, co jest nam najdroższe: wiarą, nadzieją, rodzącymi się pragnieniami. Zobacz, jak jest u Ciebie: czy potrafisz podzielić się swoim bogactwem duchowym?

Często wydaje się nam, że pewne słowa czy wydarzenia są tylko nasze, prywatne, pozostaną ukryte przed innymi, będziemy je dzielić tylko z tymi, z którymi je przeżyliśmy. Później jednak okazuje się, że nasze maile i tak są czytane, rozmowy telefoniczne są podsłuchiwane i nagrywane, a ktoś, z kim rozmawialiśmy, ujawnia treść naszej prywatnej rozmowy. Zastanów się, ile z twoich rozmów i listów byłbyś skłonny upublicznić? A co chciałbyś zachować tylko dla siebie? I dlaczego?

W naszej codzienności spotykamy się z rożnymi odpowiedziami na nasze czyny. Często sami takiej odpłaty dokonujemy. Nieraz chcielibyśmy dać jak najmniej, ale jednocześnie otrzymywać wiele. Przyjrzyj się przez chwilę swojej hojności, zwłaszcza w tych najdrobniejszych rzeczach. Może chciałbyś coś zmienić? Porozmawiaj z Panem Jezusem o tym, czego doświadczyłeś w tej modlitwie. Poproś o to, by Twoja hojność wzrastała każdego dnia.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *