Ewangelia na 30 sierpnia 2018 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 30.08.2018 wg św. Mateusza 24, 42-51 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Czuwajcie, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o jakiej porze nocy nadejdzie złodziej, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.

Któż jest tym sługą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad swoją służbą, żeby we właściwej porze rozdał jej żywność? Szczęśliwy ów sługa, którego pan, gdy wróci, zastanie przy tej czynności. Zaprawdę, powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem.

Lecz jeśli taki zły sługa powie sobie w duszy: „Mój pan się ociąga z powrotem”, i zacznie bić swoje współsługi, i będzie jadł i pił z pijakami, to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna. Każe surowo go ukarać i wyznaczy mu miejsce z obłudnikami. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów».

Komentarz do Ewangelii na 30 sierpnia:

Co to znaczy być gotowym? Jezus w ten sposób zwraca się do swoich uczniów – „Bądźcie gotowi”. A czy ty już jesteś gotowy? Przyjrzyj się, ile spraw czeka na dokończenie w twoim życiu. A może są pewne relacje, nad którymi powinieneś popracować?

W niedzielę, kiedy wszystko jest posprzątane, chętnie przyjmujemy gości, jednak czy każdego dnia nie powinieneś być gotowy na ich przyjście? Podobnie twoje serce powinno pragnąć przyjścia Jezusa nie tylko w czasie niedzielnej Mszy, ale każdego dnia. Takie też jest chrześcijaństwo – jest nieustannym oczekiwaniem, czuwaniem na Jego przyjście. Warto dzisiaj spojrzeć na serce i zobaczyć, czy jest w nim porządek.

W codziennym oczekiwaniu na przyjście Jezusa pomaga regularna modlitwa, wieczorny rachunek sumienia czy też Eucharystia. Jezus nie pozostawia cię samego, ale chce być blisko ciebie i oczekuje na ciebie każdego dnia. To od ciebie zależy, czy jesteś gotowy, aby przyjąć Jego pomoc. Podziękuj Jezusowi, że zawsze przychodzi we właściwej porze, we właściwym czasie. Zaproś Go dzisiaj do swego serca, by uczynił cię gotowym na Jego przyjęcie.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *