Ewangelia na 30 lipca 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 30.07.2021 wg św. Mateusza 13, 54-58 z komentarzem:

Jezus, przyszedłszy do swego miasta rodzinnego, nauczał ich w synagodze, tak że byli zdumieni i pytali:

„Skąd u Niego ta mądrość i cuda? Czyż nie jest On synem cieśli? Czy Jego Matce nie jest na imię Mariam, a Jego braciom Jakub, Józef, Szymon i Juda? Także Jego siostry czy nie żyją wszystkie u nas? Skądże więc u Niego to wszystko?” I powątpiewali o Nim. A Jezus rzekł do nich: „Tylko w swojej ojczyźnie i w swoim domu może być prorok lekceważony”.

I niewiele zdziałał tam cudów z powodu ich niedowiarstwa.

Komentarz do Ewangelii na 27 lipca:

Jezus wzbudził duże zdziwienie w swojej miejscowości. Wszyscy znali Go od małego i nie spodziewali się, że kiedyś może zostać nauczycielem. Nawet mądrość, z jaką przemawiał, i cuda, jakich dokonywał, nie przekonały większości mieszkańców Nazaretu. Jak ci się wydaje – co było przyczyną ich wątpliwości i niedowiarstwa?

Wróć teraz do sceny, którą wyobraziłeś sobie na początku tej modlitwy. Zobacz jeszcze raz, jak stoisz na ambonie i głosisz Słowo Boże. Spróbuj dostrzec reakcje twoich bliskich i znajomych, którzy cię słuchają. Zobacz, jak się zachowują – czy są uważni i zainteresowani, a może są zdumieni i niedowierzają, tak jak znajomi Jezusa? Pomyśl, o czym świadczy ich zachowanie.

To właśnie nasz dom, nasza dzielnica, parafia czy miejsce pracy są pierwszymi środowiskami ewangelizacji. To w nich rozpoczyna się nasza odpowiedź na wezwanie Jezusa, aby iść i ludzi wszystkich narodów czynić Jego uczniami. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wypełniasz to przykazanie? Jeżeli napotykasz trudności i opór w ewangelizacji swojego otoczenia, nie martw się. Nawet Jezusowi nie przychodziło to z łatwością. Pomódl się teraz o mądrość i moc Ducha Świętego, aby to On prowadził cię po drodze głoszenia Słowa Bożego i otwierał serca ludzi na Jego głos.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *