Ewangelia na 30 lipca 2018 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 30.07.2018 wg św. Mateusza 13, 31-35 z komentarzem:

Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść: «Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał na swej roli. Jest ono najmniejsze ze wszystkich nasion, lecz gdy wyrośnie, większe jest od innych jarzyn i staje się drzewem, tak że ptaki podniebne przylatują i gnieżdżą się na jego gałęziach». Powiedział im inną przypowieść: «Królestwo niebieskie podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż się wszystko zakwasiło».

To wszystko mówił Jezus tłumom w przypowieściach, a bez przypowieści nic im nie mówił.

Tak miało się spełnić słowo Proroka: «Otworzę usta w przypowieściach, wypowiem rzeczy ukryte od założenia świata».

Komentarz do Ewangelii na 30 lipca:

Ktoś posiał na swojej roli ziarno… Aby Królestwo mogło wykiełkować, trzeba je najpierw zasiać. Jednak żeby je zasiać, trzeba najpierw przygotować grunt. Tym gruntem jest twoje życie, które kształtujesz podejmując codzienne decyzje. Twój styl życia decyduje o jakości gleby. Jak wyglądają twoje dwadzieścia cztery godziny?
Czy jest szansa, że coś w tym czasie wykiełkuje? Gdzie jest przestrzeń na nowe życie?

Jak już roślinka zaczyna rosnąć, wtedy zaczynają się problemy. Powracają stare nawyki lub też ulegasz pokusie i wybierasz najłatwiejsze rozwiązania. Jednak siła jest w tobie, warunki są drugorzędne. Owoc zależy od tego, czy jesteś w stanie uwierzyć w siebie. Można nawet powiedzieć, że jeśli wierzysz w Boga, to równocześnie musisz wierzyć w swoje siły. Zarówna wiara w Boga, jak i w siebie są Jego darem. Jeśli ci ich brakuje, warto o nie prosić.

Gdy masz wiarę w Boga i w siebie, możesz stać się schronieniem dla innych. Twoje działania i gesty mogą wtedy wiele zmienić. Nawet jeśli od razu tego nie dostrzegasz, bo wydaje ci się, że robisz niewiele i że zło jest znacznie większe, wręcz wszechogarniające. A przecież niewielki zaczyn zakwasza potężną ilość mąki. Taka jest jego siła, aby zmieniać to, co go przerasta. Podobnie i w tobie jest potężny potencjał. „Jeśli wierzysz, że możesz coś zrobić, masz rację. Jeśli w to nie wierzysz, też masz rację”. Módl się tymi słowami: Panie, daj mi łaskę wiary w siebie i w Ciebie, abym mógł się stać schronieniem dla innych.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *