Ewangelia na 30 kwietnia 2020 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 30.04.2020 wg św. Mateusza J 6, 44-51 z komentarzem:

Jezus powiedział do ludu:

„Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. Napisane jest u Proroków: «Oni wszyscy będą uczniami Boga». Każdy, kto od Ojca usłyszał i przyjął naukę, przyjdzie do Mnie. Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, ma życie wieczne. Ja jestem chlebem życia. Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstępuje: Kto go je, nie umrze.

Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało, wydane za życie świata”.

Komentarz do Ewangelii na 30 kwietnia:

Bóg od wieków na różne sposoby objawia ludziom swoją obecność. Jak kochający Ojciec wyciąga swoją boską rękę do człowieka, pociąga do siebie. Chce, by każdy był Jego dzieckiem, Jego uczniem. Jaka jest twoja odpowiedź na zaproszenie Boga, byś pogłębiał swoją wiarę?

Jezus odkrywa przed swoimi uczniami tajemnicę życia wiecznego. Wiara w Boga oraz karmienie się Jego Ciałem daje pewność, że w przyszłości Bóg otworzy bramy nieba. Być może uczestniczysz w Mszy świętej rozproszony. Co mógłbyś zrobić, aby przychodzić na Eucharystię bardziej skupionym i wyciszonym?

Kiedy kolejny raz będziesz w kościele, nim rozpocznie się Eucharystia, postaraj się o to, by wyciszyć swoje serce, powierz Panu swoje wszystkie sprawy. To jest spotkanie samego Boga z tobą. Boga, który chce działać cuda w twoim sercu. Proś Jezusa, aby uczył cię cichej adoracji, spokojnego trwania w Jego świętej obecności, która jest przedsmakiem życia wiecznego z Nim.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *