Ewangelia na 3 listopada 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 3.11.2022 wg św. Łukasza 15, 1-10 z komentarzem:

W owym czasie przybliżali się do Jezusa wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać. Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie, mówiąc: „Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi”. Opowiedział im wtedy następującą przypowieść: „Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: „Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła”.

Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia. Albo jeśli jakaś kobieta, mając dziesięć drachm, zgubi jedną drachmę, czyż nie zapala światła, nie wymiata domu i nie szuka starannie, aż ją znajdzie? A znalazłszy ją, sprasza przyjaciółki i sąsiadki i mówi: „Cieszcie się ze mną, bo znalazłam drachmę, którą zgubiłam”.

Tak samo, powiadam wam, radość nastaje wśród aniołów Bożych z powodu jednego grzesznika, który się nawraca”.

Komentarz do Ewangelii na 3 listopada

Jezus wie o wszystkim, co dzieje się w twoim sercu. Jego miłość podtrzymuje świat, stwarza i buduje rónież ciebie. Jezus przychodzi do ciebie jako Dobry Pasterz. Co czujesz, gdy myślisz o spotkaniu z Nim?

Zatrzymaj się dłużej przy obrazie Jezusa – Dobrego Pasterza wyruszającego na poszukiwania. To ty jesteś ową zagubioną owcą. On szuka cię zawsze, gdy tylko zaczynasz się oddalać. I bardzo się cieszy, gdy znowu udaje mu się ciebie odnaleźć. Uświadom sobie, że naprawdę tak jest. W Jego oczach jesteś kimś bardzo cennym, nawet wtedy, gdy twoja ocena siebie jest zupełnie inna.

Słuchając ponownie tekstu Ewangelii, zwróć uwagę na drugi obraz: kobiety, która wytrwale szuka monety. Kiedy zaczynasz się gubić, Jezus szuka cię tak długo, jak długo się oddalasz. Wyobraź sobie Jego spojrzenie pełne troski, miłości i determinacji. Co mówi ci Jezus o twoim obecnym stanie życia? Zapytaj Go o to. Twoje nawrócenie jest zawsze powodem radości dla Nieba. Poproś Jezusa o większą świadomość tego, jak wielką radością jest każdy twój powrót do Boga.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *