Ewangelia na 29 listopada 2019 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 29.11.2019 wg św. Łukasza 21, 29-33 z komentarzem:

Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść:

„Spójrzcie na figowiec i na wszystkie drzewa. Gdy widzicie, że wypuszczają pąki, sami poznajecie, że już blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie te wszystkie wydarzenia, wiedzcie, iż blisko jest królestwo Boże.

Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą”.

Komentarz do Ewangelii na 29 listopada:

Dobra Nowina jest dla nas kamertonem, a święty Paweł przyrównuje ją do miecza obosiecznego. Jezusa nieco zdumiewa to jak mała jest ludzka wrażliwość na sprawy nadprzyrodzone. W życiu codziennym staramy się być zawsze bardzo praktyczni. Dążymy do tego, by mądrze i oszczędnie gospodarować czasem i pieniędzmi. A jak to jest z życiem duchowym?

Życie duchowe jest niepraktyczne. Na nic się nie przydaje, nie ma z tego pieniędzy, a nieraz jest powodem poczucia zażenowania. Jezus mówi: Tyle wiecie o świecie, a ile wiecie o sobie? Ile wiecie o Bogu? Czy nie zaprząta was sprawa waszego zbawienia? Jaki jest sens twojego życia? Czy wierzysz, że życie na ziemi to nie wszystko, że to dopiero początek?

Nie wiemy jak długo dane nam będzie żyć. Słowa Jezusa dotyczą każdego z nas. My mamy tylko swoje życie, na to, by przygotować się na przyjście Królestwa Bożego. Przesłanie Jezusa jest tym, co nadaje ton naszemu życiu. Bóg pragnie byśmy się z nim zestroili. Dosłownie mówiąc, byśmy mieli z Nim wspólny język. Nie pozwól padać Słowu Boga na ziemię. Zestrajaj się z Nim. To trudne, ale to zadanie na całe życie. Zacznij jednak już dziś, bo nie wiesz ile jeszcze tego życia Ci zostało.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *