Ewangelia na 29 kwietnia 2017 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 29.04.2017 wg św. Mateusza 11, 25-30 z komentarzem:

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.

Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie».

Komentarz do Ewangelii 29 kwietnia:

Nikt nie zna Ojca, „tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić”. Na drodze wiary spotykamy czasem sytuacje, których nie potrafimy zrozumieć. Przypomnij sobie ostatnie takie wydarzenie. Poproś Jezusa by On wyjaśnił to czego nie umiesz zrozumieć i umocnił twoją wiarę.

„Przyjdźcie do mnie wszyscy, a Ja was pokrzepię” – mówi Jezus. Nie ma tu ani słowa o osądzie czy potępieniu, jest za to zapowiedź ukojenia. Co jest ciężarem, który boisz się powierzyć Panu? Z jaką trudnością mierzysz się sam, zamiast poprosić Go o pomoc?

Jezus mówi: „Uczcie się ode mnie”. W sposobie, w jakim On żył, znajdziemy podpowiedź, w jaki sposób zachowywać się w obliczu trudności. Posłuchaj jeszcze raz zachęty Jezusa do tego, by tak jak On, mieć serce ciche i pokorne. Każde wyzwanie, które cię czeka, będzie łatwiejsze, jeśli podejmiesz je razem z Jezusem. Zaproś Go do do swoich dzisiejszych zadań i proś, by uczył cię, w jaki sposób je realizować.

Źródła: ewangelia.org; modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.