Ewangelia na 28 maja 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 28.05.2022 wg św. Jana 16, 23b-28 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: O cokolwiek prosilibyście Ojca, da wam w imię moje. Do tej pory o nic nie prosiliście w imię moje: proście, a otrzymacie, aby radość wasza była pełna. Mówiłem wam o tych sprawach w przypowieściach. Nadchodzi godzina, kiedy już nie będę wam mówił w przypowieściach, ale całkiem otwarcie oznajmię wam o Ojcu.

W owym dniu będziecie prosić w imię moje, i nie mówię wam, że Ja będę musiał prosić Ojca za wami. Albowiem Ojciec sam was miłuje, bo wy Mnie umiłowaliście i uwierzyliście, że wyszedłem od Boga. Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na świat; znowu opuszczam świat i idę do Ojca”.

Komentarz do Ewangelii na 28 maja

Dla Żydów imię oznaczało tożsamość. Zatem proszenie w imię Jezusa można rozumieć jako proszenie w Jego tożsamości, czyli tak jak On. Przykładami próśb Jezusa są słowa z modlitwy Ojcze Nasz: „Przyjdź królestwo Twoje, Bądź wola Twoja”. A Ty, o co zazwyczaj prosisz Boga?

Chrystus mówi, że do tej pory nie korzystaliśmy z proszenia w ten szczególny sposób. Oznacza to, że daleko nam do bycia jak On. Jaki jest Jezus? Czy chcesz Go poznawać coraz bardziej? Na ile pragniesz być podobnym do Jezusa?

Ktoś, kto prosi w imię Jezusa, nie traci czasu na błahe potrzeby. Modli się jak On o wypełnienie woli Ojca. Modlić się jak Jezus –to nie jest takie łatwe. Warto jednak powierzać nasze pragnienia Bogu i pozwalać Mu, by je oczyszczał. Wtedy pojawia się zaskoczenie ze współpracy ze Stwórcą, a potem rodzi się najgłębsza radość. Jeszcze raz posłuchaj Jezusa i zastanów się, o co chcesz poprosić Ojca w Jego imię. Na koniec poproś Jezusa, abyś pragnął tego, czego On pragnie. Rozważ jeszcze przez chwilę, że Ojciec cię kocha i chce twojej radości.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *