Ewangelia na 28 lutego 2019 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 28.02.2019 wg św. Marka 9, 41-43.45.47-50 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody.

A kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu lepiej byłoby kamień młyński uwiązać u szyi i wrzucić go w morze. Jeśli zatem twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła.

Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie ginie i ogień nie gaśnie. Bo każdy ogniem będzie posolony. Dobra jest sól; lecz jeśli sól smak swój utraci, czymże ją przyprawicie? Miejcie sól w sobie i zachowujcie pokój między sobą».

Komentarz do Ewangelii na 28 lutego:

Jezus obiecuje, że nagrodzi każdego, kto ze względu na Niego będzie pomagał innym. Przypomnij sobie twarze ludzi, którzy pomogli ci, gdy tego potrzebowałeś. Przyjrzyj się swojej wdzięczności.

Jezus ostrzega przed brakiem jednoznacznej postawy i zachęca do radykalnego przeciwstawienia się grzechowi oraz do odrzucenia czynów, które są powodem zgorszenia. To znaczy: zrezygnuj z tego wszystkiego, co przeszkadza ci w relacji z Nim. Pomyśl o rzeczy, bez której wydaje ci się, że nie jesteś w stanie żyć. Zastanów się, jaka byłaby twoja reakcja, gdyby Jezus poprosił cię, abyś to zostawił.

W końcu Jezus przywołuje obraz soli. Odpowiednia jej ilość podkreśla smak. Gdy jest jej za mało, czegoś nam brakuje. Przyjrzyj się temu, co nadaje twojemu życiu smak. Czy odnajdujesz ostatnio radość w swoim życiu? Jeśli nie, określ, co powoduje, że zaczyna jej brakować. Poproś Boga o wolność wobec spraw, którymi żyjesz i światło Ducha Świętego, byś poznał to, co jest twoją przeszkodą na drodze wiary. Poproś o doświadczenie smaku w twoim życiu.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *