Ewangelia na 27 grudnia 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 27.12.2022 wg św. Jana 20, 2-8 z komentarzem:

Pierwszego dnia po szabacie Maria Magdalena pobiegła i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich:

«Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono». Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim.

Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył.

Komentarz do Ewangelii na 27 grudnia

Umiłowany uczeń biegnie wraz z Piotrem do grobu Jezusa, po tym jak dowiedział się, że ciała Jego Mistrza nie ma w grobie. Chciał to szybko sprawdzić, dlatego nawet wyprzedził Piotra. Bieg był jego działaniem. W wierze możesz podjąć różne działania. Które z nich podejmujesz dzisiaj?

Jan zajrzał do wnętrza grobu. Patrzenie też jest działaniem, które może prowadzić do wiary. Przypomnij sobie sytuację, w której bardzo chciałeś zobaczyć coś, co miało umocnić twoją wiarę. Jakie uczucia ci towarzyszyły?

Umiłowany uczeń wszedł do grobu, dopiero kiedy przyszedł Piotr. Wtedy zobaczył „coś”, co pozwoliło mu uwierzyć. Patrzenie zaprowadziło go do wiary. Może ty również masz podobne doświadczenia? Pomyśl o sytuacji, w której to, co widziałeś, pomogło ci uwierzyć w miłość Boga. Porozmawiaj z Jezusem o twoim doświadczeniu patrzenia na świat. Powiedz Mu jak przyjaciel przyjacielowi o swoim doświadczeniu patrzenia, które pobudza wiarę.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *