Ewangelia na 27 czerwca 2023 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 27.06.2023 wg św. Mateusza 7, 6.12-14 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, nie poszarpały was samych. Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie. Albowiem to jest istota Prawa i Proroków.

Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!”

Komentarz do Ewangelii na 27 czerwca:

Ciasna brama, wąska droga – jakie budzą w Tobie skojarzenia te słowa? Krzyż, asceza, wyrzeczenie, cierpienie a może ubóstwo, czy prześladowanie? Na jakiej drodze ty się dzisiaj znajdujesz, dokąd ona prowadzi? Popatrz na swoje życie, na dokonywane wybory.

Z pewnością nie jest łatwo wchodzić przez ciasną bramę. Co ona właściwie oznacza? To kochać tych, którzy nie odwzajemniają twojej miłości, a nawet odpłacają złem za uczynione dobro… To oznacza postępować uczciwie, choć idąc na skróty, byłoby o wiele łatwiej. To płacić rzetelnie podatki, być sumiennym w swoich obowiązkach…. To oznacza być wiernym w małżeństwie, wybaczać kolejny już raz…

Wąską drogą i ciasną bramą, która prowadzi do życia jest Jezus. Tylko idąc za Nim i trwając z Nim w bliskiej relacji, będziesz w stanie wybierać to, co trudne, chodź po ludzku może wydawać się niemożliwe. Jezus zaprasza ciebie dzisiaj na taką drogę. Czy chcesz iść razem z Nim? Panie, nie umiem wybierać wąskiej drogi, choć prowadzi do pełni życia. Proszę daj mi łaskę podążania za Tobą, bo tylko Ty jesteś drogą, prawdą i życiem.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *