Ewangelia na 27 czerwca 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 27.06.2022 wg św. Mateusza 8, 18-22 z komentarzem:

Gdy Jezus zobaczył tłum dokoła siebie, kazał odpłynąć na drugą stronę.

Wtem przystąpił pewien uczony w Piśmie i rzekł do Niego: «Nauczycielu, pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz». Jezus mu odpowiedział: «Lisy mają nory i ptaki powietrzne gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł wesprzeć». Ktoś inny spośród uczniów rzekł do Niego: «Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca».

Lecz Jezus mu odpowiedział: «Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych».

Komentarz do Ewangelii na 27 czerwca

Spragniony cudów tłum podążał wszędzie za Jezusem. Nie zawsze szukali Jego bliskości. Nie zawsze chcieli spotkać się z Nim dla Niego samego. Kierowała nimi ciekawość, konkretne ludzkie potrzeby, przyziemne cele. Jezus oddala się. Nie dlatego, że się wywyższa czy gardzi tłumem, ale dlatego, że chce oczyścić ludzkie pragnienia. A ty, z jakiego powodu szukasz Jezusa? Dlaczego chcesz być blisko Niego?

Czasem rodzi się w tobie pragnienie i jak uczony z Ewangelii wykrzykujesz entuzjastycznie do Jezusa: pójdę za Tobą dokądkolwiek! Jezus nie podważa dobrych pragnień, bo sam je wkłada w nasze serca, ale poddaje je próbie. Czy naprawdę pójdziesz za Mną dokądkolwiek? W małżeństwo, celibat, chorobę, do banku, do więzienia, do biura, do telewizji, na pustynię, na krzyż?

Jezus zaprasza cię do odpowiedzi w pełnej wolności. Jeśli usłyszysz w sercu to Boże wezwanie: „pójdź za Mną”, nie szukaj wymówek. Zostaw umarłym grzebanie umarłych. Zajmowanie się głównie sprawami materialnymi może sprawić, że życie duchowe będzie w tobie coraz bardziej obumierać i początkowy entuzjazm zostanie szybko pogrzebany. Relacja z Jezusem to życie pełnią. Jezus pragnie, byśmy go kochali w wolności. Proś gorąco o taką wewnętrzną wolność, gotowość pójścia za Nim już teraz, tam gdzie jest. Gdziekolwiek jest.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *