Ewangelia na 26 sierpnia 2017 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 26.08.2017 wg św. Jana 2, 1-11 z komentarzem:

W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: «Nie mają już wina».

Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja» Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie». Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Rzekł do nich Jezus: «Napełnijcie stągwie wodą». I napełnili je aż po brzegi. Potem do nich powiedział: «Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu». Ci zaś zanieśli.

A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem i nie wiedział, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli, przywołał pana młodego i powiedział do niego: «Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory». Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.

Komentarz do Ewangelii 26 sierpnia:

Maryja mówi Jezusowi o problemie, jaki pojawił się na weselu. Zabrakło wina. Nie wie, co Jezus zrobi, ale ufa, że znajdzie dobre rozwiązanie. A ty, co robisz, gdy w twoim życiu pojawia się poważny problem? Czy oddajesz go Bogu na modlitwie?

Każde wydarzenie w życiu ma swój czas. Jezus wiedział, że musi przygotować się do misji otrzymanej od Ojca. Nam często brakuje cierpliwości, chcemy wszystko mieć od razu. Tymczasem odpowiednie przygotowanie się do naszych zadań daje gwarancję ich dobrej realizacji. Czy jesteś świadomy znaczenia czasu w twoim rozwoju?

W Kanie Galilejskiej Jezus przemienił wodę w wino. Misją Chrystusa jest przemiana każdego grzesznika w świętego. Różnica pomiędzy grzesznikiem i świętym jest tak samo duża, jak między wodą i winem. Ta przemiana dokonuje się też w twoim życiu. Zaufaj Jezusowi, pójdź za słowami Maryi: „Zrób wszystko, cokolwiek Wam powie”. Poproś Jezusa o pomoc w rozwiązaniu twojego największego problemu.

Źródła: ewangelia.org; modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *