Ewangelia na 26 października 2020 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 26.10.2020 wg św. Łukasza 13, 10-17 z komentarzem:

Jezus nauczał w szabat w jednej z synagog. A była tam kobieta, która od osiemnastu lat miała ducha niemocy: była pochylona i w żaden sposób nie mogła się wyprostować.

Gdy Jezus ją zobaczył, przywołał ją i rzekł do niej: „Niewiasto, jesteś wolna od swej niemocy”. Położył na nią ręce, a natychmiast wyprostowała się i chwaliła Boga. Lecz przełożony synagogi, oburzony tym, że Jezus uzdrowił w szabat, rzekł do ludu: „Jest sześć dni, w które należy pracować. W te więc przychodźcie i leczcie się, a nie w dzień szabatu!”

Pan mu odpowiedział: „Obłudnicy, czyż każdy z was nie odwiązuje w szabat wołu lub osła od żłobu i nie prowadzi, by go napoić? A owej córki Abrahama, którą Szatan osiemnaście lat trzymał na uwięzi, czy nie należało uwolnić od tych więzów w dzień szabatu?” Na te słowa wstyd ogarnął wszystkich Jego przeciwników, a lud cały cieszył się ze wszystkich wspaniałych czynów, dokonywanych przez Niego.

Komentarz do Ewangelii na 26 października:

Wczuj się w sytuację tej kobiety. Wyobraź sobie siebie w jej położeniu. Schylona do ziemi, niewładna, by się podnieść. I nagle słyszy, że Nauczyciel w synagodze zwraca się prosto do niej. A gdy podchodzi do Niego, ten ją leczy. Wyobraź sobie tę scenę, wyobraź sobie tę radość na jej końcu.

Tak jak tej kobiecie, Jezus chce ci dziś powiedzieć: „zależy mi na tobie”. Zwraca się prosto do ciebie, ponieważ to ciebie miłuje. Pragnie słuchać, co cię trapi, zaradzać twoim problemom i przeżywać z tobą twoje radości. Pozwól Mu. Posłuchaj, jak cię kocha i opowiedz Mu, czym właśnie żyjesz.

Nic nie powstrzyma Boga od kierowania swej uwagi ku twojej duszy. Wszystkie restrykcje, jak szabat dla przełożonego synagogi, tylko ją zwiększą. Bo czyż nie potrzebujesz wtedy jeszcze bardziej Jego pomocy? Na koniec może warto podziękować całej Trójcy za Jej miłość, tak osobistą względem ciebie…

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *