Ewangelia na 26 lipca 2021 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 26.07.2021 wg św. Mateusza 13, 31-35 z komentarzem:

Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść:

„Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał na swej roli. Jest ono najmniejsze ze wszystkich nasion, lecz gdy wyrośnie, większe jest od innych jarzyn i staje się drzewem, tak że ptaki podniebne przylatują i gnieżdżą się na jego gałęziach”. Powiedział im inną przypowieść: „Królestwo niebieskie podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż się wszystko zakwasiło”.

To wszystko mówił Jezus tłumom w przypowieściach, a bez przypowieści nic im nie mówił. Tak miało się spełnić słowo Proroka: „Otworzę usta w przypowieściach, wypowiem rzeczy ukryte od założenia świata”.

Komentarz do Ewangelii na 26 lipca:

Przypomnij sobie małe ziarenko, które kiedyś trzymałeś. Jest niewielkie, gdy położy się je na dłoni. Jezus przyrównuje królestwo niebieskie do małego ziarnka gorczycy, z którego wyrasta naprawdę duża roślina. Słuchając dziś Ewangelii, dostajesz ziarno królestwa niebieskiego. Możesz być kimś, kto je weźmie i posieje na swej roli. W jaki sposób dasz mu szansę, aby wyrosło z niego coś znaczącego?

Dzisiejsze słowo nie wzywa do niczego wielkiego, ale do tego, by zauważać i korzystać z tego, co małe. Nie musisz od razu sadzić wielkiego drzewa, możesz rzucić w ziemię małe ziarno. Pomyśl, gdzie masz okazję podarować komuś jeden uśmiech więcej, gdzie możesz się powstrzymać od złego słowa, jaką dobrą inicjatywę możesz wesprzeć. Co może być w tym nowym tygodniu ziarnem na twojej roli?

Jezus mówi o zaczynie. Zaczyn dodaje się do mąki, by upiec ciasto, które będzie smaczne, pulchne, wyrośnięte. Dodaje się takiego zaczynu dużo mniej niż mąki. Świat jest jak mąka, a królestwo niebieskie jest zaczynem, który ten świat ma przemieniać, nadając mu smak i aromat. W jaki sposób ty możesz stać się zaczynem Bożego Słowa w swojej rodzinie, szkole, pracy, środowisku? Na koniec podziękuj Jezusowi za to, że tą modlitwą dał ci ziarno, z którego może wyrosnąć coś wielkiego.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *