Ewangelia na 25 września 2019 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 25.09.2019 wg św. Łukasza 9, 1-6 z komentarzem:

Jezus zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami oraz władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych.

Mówił do nich: „Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie. Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, pozostańcie tam i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśliby was gdzieś nie przyjęli, wychodząc z tego miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim!”

Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.

Komentarz do Ewangelii na 25 września:

Apostołowie, których wybrał Jezus, byli od początku przygotowywani do swojej misji głoszenia Ewangelii. Przygotowania, choć czasem długie, i tak mogą nam nie dać wcale poczucia, że jesteśmy gotowi. Następuje w końcu taki moment, kiedy dostajemy ostatnie wskazówki i czas ruszać.

Nie warto martwić się na zapas. Jeśli działamy zgodnie z naszą wiarą, to Bóg nie pozwoli, żeby coś nam nie wyszło, ale da swoją moc i łaskę, tak samo jak dał ją swoim apostołom. Czy jesteś świadomy tego, że Bóg jest z tobą i wspomaga cię w twoich obowiązkach?

Nasze działanie na chwałę Boga często nie podoba się tym, którzy Go odrzucają. Jeśli więc spotykasz jakieś trudności i przeciwności, to nic nowego. Pamiętaj, że Bóg jest z tobą, a tym, którzy ciebie atakują po prostu daj do zrozumienia, że źle postępują, ale nigdy nie odpłacaj im złem za zło. Staraj się we wszystkim, co robisz, aby twoje działanie było dla innych świadectwem. Nie bój się korzystać z mocy, jaką cię obdarzył Bóg i bądź Jego Apostołem wszędzie tam, gdzie cię pośle.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *