Ewangelia na 25 września 2018 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 25.09.2018 wg św. Łukasza 8, 19-21 z komentarzem:

Przyszli do Jezusa Jego matka i bracia, lecz nie mogli się dostać do Niego z powodu tłumu.

Oznajmiono Mu: „Twoja matka i bracia stoją na dworze i chcą się widzieć z Tobą”.

Lecz On im odpowiedział: „Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je”.

Komentarz do Ewangelii na 25 września:

Rodzina to dla nas przede wszystkim wszyscy nasi krewni, zwłaszcza ci najbliżsi, o tym samym nazwisku. Jednak dla wierzących, rodzina to coś więcej. Przecież wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami, więc i jedną wielką rodziną, której głową jest Jezus. Jak się w niej czujesz?

Jezus mówi, że kto słucha Jego słów i je wypełnia, a więc kto prawdziwie naśladuje Jezusa, ten jest Mu bratem, siostrą, matką. Jeśli przyjmiemy słowa Jezusa to On będzie naszym bliskim, a to oznacza, że zawsze będziemy mogli na Niego liczyć. Zobacz Jezusa jako bliskiego członka twojej rodziny.

Ludzie, którzy prawdziwie wierzą, nigdy nie mogą powiedzieć, że są samotni, bo Jezus obiecał, że będzie z Nami zawsze. Nawet jeśli w znaczeniu dosłownym nie mamy matki czy braci, zawsze mamy Jezusa, który, gdy przyjął ludzką naturę, stał się naszym bratem i przyjacielem. Czy On rzeczywiście jest dla ciebie taką bliską osobą? Poproś Pana Jezusa, żebyś mógł przyjąć Go jako bliskiego członka rodziny. Nie pozwól, żeby na Twoją relację z Nim wpływały złe doświadczenia rodzinne.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *