Ewangelia na 25 grudnia 2017 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 25.12.2017 wg św. Jana 1, 1-5. 9-14 z komentarzem:

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało.

W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. Była Światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli.

Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego, którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili. Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.

Komentarz do Ewangelii 25 grudnia:

Zapewne masz w swoim życiu duchowym szczególne osoby, które mógłbyś nazwać przewodnikami czy towarzyszami. Ich słowa i przykład życia wpłynęły na twoją duchowość, kształtowały twoje zachowania, reakcje, sposób myślenia. Czasem jednak łatwo zapomnieć, że są oni tylko ludźmi, że mają nam pomóc w dojściu do prawdziwej światłości, do Boga. A to oznacza, że czasem mogą się pomylić.

Wszystkie twoje wysiłki w życiu duchowym powinny prowadzić do stanięcia w świetle wobec Boga. Jednak światło może czasem pokazać ci także twoją ciemną stronę: dlatego możesz tego unikać i słuchać tylko tych ludzi, którzy nie każą ci się w żaden sposób zmieniać.

Pamiętaj jednak, że każda łaska, jaką otrzymujesz, pochodzi od Boga. Nawet jeśli prowadzi cię On do światłości, w której zobaczysz swój grzech, zranienie i nędzę, to nie po to, by cię potępić, zadać ból, ale żeby pomóc ci uleczyć to, co wciąż jeszcze chore, złamane, potrzebujące Jego łaski.

Źródła: ewangelia.org; modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *