Ewangelia na 25 czerwca 2019 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 25.06.2019 wg św. Mateusza 7, 6. 12-14 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, nie poszarpały was samych. Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie. Albowiem to jest istota Prawa i Proroków. Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą.

Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!»

Komentarz do Ewangelii na 25 czerwca:

Jezus jest w tych słowach bezlitosny dla naszego wygodnictwa i lenistwa. Wzywa do pilnowania wartości, aby nikt ich nie zbezcześcił, zaprasza do działania na rzecz drugiego człowieka, a wreszcie do wybierania tej trudniejszej drogi życia. Mówi więc: „podejmujcie wysiłek na różnych płaszczyznach swojego życia”. Czy ty jednak chcesz podejmować jakikolwiek wysiłek?

Jezusowi nie chodzi jednak o wysiłek tak po prostu, ale o zadbanie o duszę człowieka, o jego życie. A jeśli mowa o życiu wiecznym, to trzeba się zająć swoim duchem, bo to on ma żyć wiecznie – ciało do niego dołączy na powrót dopiero w dzień zmartwychwstania. To jest twoja misja – dojść do nieba, nigdzie niżej, zachowując całe swoje wewnętrzne bogactwo, a nawet rozwijając je. Podejmiesz wyzwanie?

Łatwo jest wybierać szeroką drogę. Robić tylko to, co w danej chwili chce się robić, załatwiać tylko swoje sprawy i mówić to, co się żywnie podoba. Ale to prowadzi do zguby… Zastanów się, czy może ta wąska droga będzie aż tak trudna, jeśli na niej sam Bóg pomaga człowiekowi? Życie wieczne z Bogiem jest czymś cudownym. Ale dopiero na końcu drogi zobaczysz upragniony cel. Dlatego już teraz warto prosić o siłę i odwagę, aby iść do przodu…

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *