Ewangelia na 24 września 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 24.09.2022 wg św. Łukasza 9, 43b-45 z komentarzem:

Gdy wszyscy pełni byli podziwu dla wszystkich czynów Jezusa, On powiedział do swoich uczniów:

„Weźcie wy sobie dobrze do serca te słowa: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi”.

Lecz oni nie rozumieli tego powiedzenia; było ono zakryte przed nimi, tak że go nie pojęli, a bali się zapytać Go o to powiedzenie.

Komentarz do Ewangelii na 24 września

Bóg był, jest i będzie miłością. O tym mówi dzisiaj swoim uczniom. Oni tego nie rozumieją. Są pełni bojaźni, która zamyka umysł i serce na Jego obecność. Jest w nich niemoc. Ich zachowanie może nas dziwić, bo jako ludzie zadajemy pytania i szukamy na nie odpowiedzi. Jakie pytania teraz cię dręczą? Czy rozmawiasz o nich z Bogiem, dzielisz się z Nim?

Jezus uczy nas, że lęk nie musi kierować naszym życiem. Zostaliśmy powołani do tego, aby nie bać się życia. By jak Jezus odważnie kroczyć Jego drogami. Podejmowaniu różnych decyzji towarzyszą nieraz trudne emocje. Gdy wyrażamy je, zamiast ukrywać, i dzielimy się nimi z Bogiem, możemy uzyskać harmonię i spokój. Co robisz, kiedy dopadają cię zwątpienie i lęk? Gdzie szukasz pomocy?

Słuchając kolejny raz tekstu Ewangelii, zwróć uwagę na słowa: „Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi…”. Jezus prosi uczniów, by nie zapomnieli o Nim i Jego ofierze. To ona stanie się źródłem siły do dalszego ich życia. Pragnie, aby Jego słowa utrwaliły się w ich sercach. Jakie uczucia ci teraz towarzyszą? Porozmawiaj z Jezusem o tym, co było ważne dla ciebie podczas tej modlitwy, być może o trudnych pytaniach twojego życia.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *