Ewangelia na 24 marca 2024 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 24.03.2024 (Mk 14,1-9 – fragment z Ewangelii dnia) z komentarzem:

Dwa dni przed Paschą i Świętem Przaśników arcykapłani i uczeni w Piśmie szukali sposobu, jak by Jezusa podstępem ująć i zabić. Lecz mówili: Tylko nie w święto, żeby nie było wzburzenia między ludem. A gdy Jezus był w Betanii, w domu Szymona Trędowatego, i siedział za stołem, przyszła kobieta z alabastrowym flakonikiem prawdziwego olejku nardowego, bardzo drogiego. Rozbiła flakonik i wylała Mu olejek na głowę. A niektórzy oburzyli się, mówiąc między sobą: Po co to marnowanie olejku? Wszak można było olejek ten sprzedać drożej niż za trzysta denarów i rozdać je ubogim. I przeciw niej szemrali.

Lecz Jezus rzekł: Zostawcie ją; czemu sprawiacie jej przykrość? Spełniła dobry uczynek względem Mnie. Bo ubogich zawsze macie u siebie i kiedy zechcecie, możecie im dobrze czynić; Mnie zaś nie zawsze macie. Ona uczyniła, co mogła; już naprzód namaściła moje ciało na pogrzeb. Zaprawdę, powiadam wam: Gdziekolwiek po całym świecie głosić będą tę Ewangelię, będą również na jej pamiątkę opowiadać o tym, co uczyniła.

Komentarz do Ewangelii na 24 marca:

Ostatni tydzień swojego ziemskiego życia Jezus rozpoczął w domu, w którym czuł się dobrze i bezpiecznie. Pomyśl o miejscach i osobach, dzięki którym Ty czujesz się dobrze i bezpiecznie. Trwaj przez chwilę przy uczuciach, które budzą się w tobie na to wspomnienie.

Być może kobieta z dzisiejszej Ewangelii wyczuła, w jak wyjątkowym momencie swojego życia znajduje się Jezus. Jej gestem współodczuwania, bliskości i miłości, było hojne namaszczenie go luksusowym olejkiem. Spróbuj poczuć piękny aromat rozlanego olejku nardowego. Wczuj się w ulgę i wdzięczność, którą ten gest przyniósł Jezusowi. Co jest twoim olejkiem nardowym, przez który możesz okazać innym życzliwą troskę? Może to twoja wrażliwość, talent, to co posiadasz…?

Ewangeliczny opis, który za chwilę usłyszysz po raz drugi, poprzedza dramatyczne wydarzenia, których Jezus doświadczy w najbliższych dniach. Słuchając, pomyśl o bliskości i miłości, które pomagają przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. Na zakończenie możesz porozmawiać z Jezusem o miłości, która dodaje sił nawet w najmroczniejszych chwilach życia.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *