Ewangelia na 24 maja 2022 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 24.05.2022 wg św. Jana 16,  5-11 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Teraz idę do Tego, który Mnie posłał, a nikt z was nie pyta Mnie: „Dokąd idziesz?” Ale ponieważ to wam powiedziałem, smutek napełnił wam serce. Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Paraklet nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, to poślę Go do was. On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie.

O grzechu – bo nie wierzą we Mnie; o sprawiedliwości zaś – bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; wreszcie o sądzie – bo władca tego świata został osądzony”.

Komentarz do Ewangelii na 24 maja

Dobiegł czas fizycznej obecności Jezusa w Jego ziemskim życiu. Zmieszani, zagubieni Apostołowie przeczuwają bolesną stratę. Ze smutkiem słuchają wyznania Jezusa: odchodzę do Ojca. Chcą Go zatrzymać przy sobie na zawsze, słuchać Jego nauk, przyjaźnić się. Czy ty również gorąco pragniesz zatrzymać Jezusa w swoim sercu?

Doświadczenie straty czegoś lub kogoś ważnego jest wpisane w ludzkie życie. Śmierć, kalectwo, rozstanie… Czasem sam lęk przed stratą paraliżuje nasze usta na modlitwie. Dopóki nie pytamy Jezusa, dokąd nas prowadzi, czego oczekuje, czujemy pozorny spokój. Czy i ty, jak Uczniowie, boisz się pytać Jezusa, bo obawiasz się Jego odpowiedzi? „Pożyteczne jest dla was moje odejście”. Strata zamieni się w zysk. „Jeśli odejdę, (Pocieszyciela) poślę do was”. To, co dziś odbierasz jako stratę, jutro Jezus może zamienić dla ciebie w źródło pocieszenia.

Duch Ojca i Syna, Pocieszyciel, jest największym darem, jaki otrzymaliśmy. To On nam wszystko objawia, utrzymuje nas w jedności z Bogiem. Modli się za nas, gdy sami tego nie potrafimy. Dzięki Niemu wyznajemy wiarę w Jezusa. Daj się pocieszyć Duchowi Świętemu. Pozwól mu działać w twoim sercu. On uwolni cię od grzechu niedowiarstwa, zaszczepi silną nadzieję spotkania Jezusa twarzą w twarz. Pocieszyciel napełni cię miłością, która zwycięża Złego.

Źródło: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *