Ewangelia na 23 lutego 2017 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 23.02.2017 wg św. Marka 9, 41-50 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody.

A kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze. Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją;  lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła.

Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie ginie i ogień nie gaśnie». Bo każdy ogniem będzie posolony. Dobra jest sól; lecz jeśli sól smak utraci, czymże ją przyprawicie? Miejcie sól w sobie i zachowujcie pokój między sobą».

Komentarz do Ewangelii 23 lutego:

Człowiek walczy o różne wartości: zdrowie, urodę, wykształcenie. Aby je osiągnąć, rezygnuje z wielu przyjemności, poświęca coś, by zyskać coś innego. Tak czyni wtedy, kiedy wie, że czekająca go „nagroda” jest cenniejsza od tego, co w danej chwili posiada. Czy zbawienie jest dla ciebie wartością wyższą niż inne? Czy twoje codzienne wybory o tym świadczą?

Jezus przestrzega dziś, aby unikać grzechu. Używa bardzo mocnych słów, żeby pokazać, jak ważna jest walka o życie. Wszyscy grzeszymy. Być może jesteśmy zmęczeni ciągłym wpadaniem w te same sidła, ale to nie powód, aby się poddawać. Pomyśl, jaka słabość najbardziej cię niszczy. Zastanów się nad sposobami przezwyciężania tej pokusy.

Słuchając jeszcze raz Ewangelii, przyjrzyj się uczuciom, jakie ci towarzyszą. Czy widzisz grzech tak jak Jezus: jako twoje umieranie, coś, co odbiera ci radość życia, pokój serca oraz co cię skutecznie oddziela od miłości? Grzech nie tylko zabija ciebie i ludzi wokół, on zostawia ślady na sercu Boga, który już oddał za ciebie życie. Nie zapominaj, że wszelka moc pochodzi od Boga i to z Nim zwyciężasz.

Źródła: ewangelia.org; modlitwawdrodze.pl

Like it.? Share it:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *