Ewangelia na 23 czerwca 2020 z komentarzem

Ewangelia na dziś z 23.06.2020 wg św. Mateusza 7, 6. 12-14 z komentarzem:

Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, nie poszarpały was samych. Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie. Albowiem to jest istota Prawa i Proroków. Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą.

Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!”

Komentarz do Ewangelii na 23 czerwca:

Jezus mówi o perłach rzucanych przed świnie. Chce w ten sposób przestrzec przed marnotrawstwem, jakim jest głoszenie Ewangelii ludziom, którzy z uporem ją odrzucają. Skarby wpadają do błota, a zwierzęta bez szacunku je depczą. Nie zwracają najmniejszej uwagi na ich wartość. Może w życiu wiele razy słyszałeś, że trzeba być miłosiernym. Czy wiesz, że być miłosiernym nie znaczy być naiwnym?

Masz jedno życie na ziemi, które kiedyś dobiegnie końca. Nie odzyskasz żadnej zmarnowanej chwili. Jezus wzywa cię dziś do tego, by czynić innym to, co chcesz, by tobie czynili. Ile razy prosiłeś o pomoc, lecz jej nie otrzymałeś? A ile razy to ty zmarnowałeś okazję, żeby pomóc drugiej osobie?

Droga wiary jest trudna. Czasem potrafi być nużąca. To w końcu droga prostej codzienności. To, co zwykłe i codzienne, świat często postrzega jako nudne. Co za tym idzie – niemodne. Wiara nie jest modna, Jezus też nie. Słuchając jeszcze raz tekstu Ewangelii, zastanów się, czy w twoich codziennych decyzjach starasz się podobać bardziej Bogu, czy światu? Na koniec podziękuj Bogu za wszystkich ludzi, którzy pomagają ci rozwijać wiarę. Poproś Ducha Świętego, aby codzienne obdarowywał cię swoimi darami, zwłaszcza darem męstwa, aby nic nie mogło cię od Niego oderwać.

Źródła: modlitwawdrodze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *